Grilování

GrilováníKolem ohně se lidé scházeli odpradávna. Příprava pokrmů na ohni má prostě dlouhou tradici. Ale zatímco dříve se jednalo v první řadě o ukojení hladu, jako jedné ze  základních potřeb člověka, v dnešní době jde i o záležitost společenskou. Dobré jídlo ve spojení s pohodovou atmosférou a pobytem na zahradě či ve volné přírodě udělá z jídla  víc než jen kulinářský zážitek. Budeme rádi, když vám portál Nagrilu.cz bude užitečný a  pomůže vám třeba při výběru grilu, obohatí vaše grilování o vyzkoušení zajímavého receptu nebo že zde třeba najdete nové přátele. 

Definice grilování podle Wikipedie

Grilování je tepelná úprava pokrmu, při které na pokrm dopadá tepelné záření. Tepelné záření bývá vyvolané elektrickou topnou spirálou (v troubě, v mikrovlnné troubě) nebo žhnoucími kusy paliva (otevřená ohniště). Teplota okolního vzduchu při grilování by neměla být příliš velká, aby nedocházelo ve větším měřítku k jinému způsobu předávání tepla. Proti připálení povrchových vrstev se pokrm polévá šťávou. K tomu, aby došlo k dostatečné tepelné úpravě i uvnitř pokrmu, jsou pro grilování vhodnější tenčí kousky. Pokrm lze před přípravou vhodně okořenit.

Zdroj: wikipedia.org

Co znamená grilování pro Vás?

Napište nám.

Grilování je jedna z mála příležitostí, kdy se sejdeme celá rodina. Obvykle mají všichni moc práce nebo něco jiného na práci, ale když se domluvíme na grilování, udělají si čas všichni. Hlavním lákadlem pro naše děti (no pro děti, už jsou obě dospělé) jsou špízy na grilu podle naší rodinné receptury.

Zaslala: Ivana

Grilování? Pro mě víc než jen příprava jídla. Když vím, že máme večer grilovat, těším se celý den až bude večer. Je to o atmosféře, setkání s přáteli… A je to něco jiného než se sejít třeba v restauraci. Já prostě na grilování nedám dopustit.

Zaslal: Petr Jouza

Grilování? Když se to umí, může to být labužnický zážitek té nejvyšší kategorie :-).

Zaslal: Sharky