Grilovaná delikatesa: Hovězí Picanha s paprikovým salátem

Grilování hovězího masa vyžaduje specifickou techniku a správné nástroje. Začněte tím, že gril důkladně předehřejte.

Pro dosažení ideálního výsledku je nezbytné mít gril s dostatečně vysokým výkonem. Vysoký výkon grilu zaručuje rychlé a rovnoměrné rozpálení, což je klíčové pro uzavření šťáv v masu a vytvoření dokonalé kůrky.

Suroviny:

Domácí těsto na grilovací pečivo
Kvalitní přepuštěné máslo
Čerstvé papriky
Extra panenský olivový olej
Aromatický česnek
Svěží limetka
Pálivá paprička habanero
Voňavý koriandr
Pikantní chilli sirup
Mořská sůl
Čerstvě mletý pepř
Rajčata kumato
Hovězí picanha (květová špička)

Pokud máte litinový rošt, jste ve výhodě. Litinové rošty jsou známé svou schopností rychle se rozpálit a udržet vysokou teplotu. Díky tomu maso získá charakteristické grilovací pruhy a unikátní chuť. Před grilováním je dobré rošt mírně potřít olejem, aby se maso nelepilo.

Jakmile je gril správně rozpálený, připravte si hovězí picanha. Udělejte několik řezů do tukové vrstvy, osolte a opepřete podle své chuti. Krátce opečte maso na velmi rozpáleném grilu, dokud nezíská krásnou kůrku. Díky vysokému výkonu grilu se maso rychle opeče zvenčí, zatímco uvnitř zůstane šťavnaté. Po vytvoření kůrky maso přesuňte na chladnější část grilu a pečte nepřímou metodou, dokud nedosáhne požadovaného stupně propečenosti.

Paprikový Salát

Papriky, limetku a rajčata kumato opečte na grilu do zlatova. V misce smíchejte olivový olej, nasekaný česnek, koriandr, chilli sirup a nasekanou papričku habanero. Dochutíte šťávou z limetky, solí a pepřem. Vytvořte dvě varianty – jednu s paprikami a druhou s rajčaty kumato.

Finální Dotek pro perfektní maso:

Po grilování je důležité maso správně ošetřit, aby bylo co nejšťavnatější. Jakmile dosáhne maso požadovaného stupně propečenosti, opatrně ho vyjměte z grilu. Přeneste maso na talíř nebo prkénko a potřete ho kvalitním přepuštěným máslem. Máslo dodá masu další vrstvu chuti a zároveň pomůže udržet šťávy uvnitř. Po potření máslem nechte maso odpočívat alespoň 10 minut. Tento krok je klíčový, protože odpočinek umožní šťávám v masu rozprostřít se zpět a zaručí tak, že maso bude měkké a šťavnaté při krájení. Během odpočinku se také maso trochu prohřeje, což znamená, že bude mít dokonalou teplotu pro podávání.

Maso nakrájejte na tenké plátky. Na talíři začněte s paprikovým salátem, přidejte maso a zakápněte omáčkou z rajčat kumato. Ideální doplněk? Vaše čerstvě upečené grilovací pečivo.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg