Recepty a tipy od sousedů: Grilovaný losos

Receptů na přípravu grilovaného lososa u nás najdete celou řadu. Na konci článku najdete odkazy na výběr několika z nich. Pokud už jste ale všechny naše varianty vyzkoušeli, přinášíme vám v naší rubrice zaměřené na zajímavé články a recepty, které nás zaujaly jinde, právě recepty pro přípravu lososa na grilu.

Maso z lososa, charakteristické za syrova svojí oranžovočervenou barvou, která se po uvaření mění dorůžova, patří mezi velmi ceněné. Není proto divu, že po lososovi s chutí sáhne i “velký šéf” Zdeněk Pohlreich. Pokud patříte mezi fajnšmekry, určitě vás zaujme některý z jeho receptů, které představil ve své televizní show.

Absolutní hit grilovací sezony. Tak recept na grilovaného lososa na cedrovém prkénku označil Apetit online. A my souhlasíme, že recept představený šéfkuchařem Lukášem Vokrouhlíkem stojí za vyzkoušení.

Možná z knihkupectví znáte Deník Dity P. Oblíbená kuchařská kniha podle, které vznikl úspěšný pořad na České televizi. A právě recept Dity Pecháčkové, která za “deníky” stojí, je naším dalším tipem. Co říkáte na jejího marinovaného grilovaného lososa?

Skvělý recept. Takové hodnocení si vysloužil Grilovaný losos s baskickou omáčkou a grilovanou zeleninou. Zatím jsme nezkoušeli. Pokud vy ano, podělte se o svoje zkušenosti v komentářích (platí samozřejmě i pro další recepty).

A na závěr pro zopakování několik slíbených receptů z našeho webu:

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg