Jak uspořádat nezapomenutelnou grilovací party?

Přestože to při pohledu na teploměr nevypadá, že v dohledné době bude vhodné počasí pro zahradní gril party, naplánovat si ji můžete již nyní. Připravili jsme pro vás praktické rady a tipy, díky kterým bude vaše příští akce naprosto jedinečná.

Zorganizovat zahradní gril party není složité, ale přesto byste měli dodržet základní pravidla. Pokud jde o větší akci, například oslavu narozenin, jubilea nebo jinou nevšední příležitost, raději vše naplánujte v předstihu. Platí pravidlo přímé úměry – čím víc času věnujete přípravě, tím je pravděpodobnější, že vše klapne.

Hosty pozvěte minimálně dva týdny před plánovaným datem grilovačky. Minimalizujete tím riziko, že nakoupíte vše potřebné, postavíte party stany a zajistíte pronájem grilu na sele – a nakonec se nedostaví ani polovina pozvaných.

nagrilu-cz_azrent_cz_01

Alfou a omegou vaší gril party je gril. Důkladně ho zkontrolujte a ujistěte se, že vám nechybí žádné pomůcky a nádobí. V případě, že vhodný gril nemáte, vám vyjde vstříc půjčovna grilů.

Budete-li grilovat sele, nezapomeňte ho na několik dní naložit do solného láku. Optimální poměr soli je 20 gramů na kilo masa. Zároveň počítejte s tím, že během grilování dojde k úbytku původní hmotnosti (maso se speče). Ztráty budou činit zhruba pět až sedm kilo.

Úspěch vaší gril party nebude záviset pouze na tom, jak dobře ugrilujete maso. Důležitá je celková atmosféra, kterou umocníte dobrou náladou a ještě lepším pitím. K seleti nesmí chybět vychlazené pivo, nicméně ani víno nebo šampaňské nejsou špatnou volbou.

nagrilu-cz_azrent_cz_02

Nikdy nepodceňujte vrtkavost počasí, bude-li to možné, mějte v záloze přístřešek, případně stoly rovnou umístěte pod party stany. Ty zároveň poslouží jako zastínění, protože ani ostré sluneční paprsky nejsou při grilování příjemné.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg