Tn.cz: recept na koblihy od Ládi Hrušky – levně a chutně

Drobný zákusek přijde vhod, ať už při grilování nebo kdykoliv jindy, kdy na nás přijde chuť na mlsání. Nemastné koblihy levně a chutně připravíte i vy podle receptu Ladislava Hrušky.

Příprava těsta sice není úplně snadná, ale výsledek v každém případě stojí za to. Nemluvě o nákladech. Jedna kobliha podle receptu Ládi Hrušky vyjde na 1,50 Kč. Pokud bychom parafrázovali klasika, řekli bychom “Dámy a pánové, kde něco takového koupíte?”.

Recept jsme vyzkoušeli, zde jsou naše zkušenosti. Jaké jsou ingredinece, potřebné na přípravu koblih? Bude vám stačit tři a půl hrnku hladké mouky, 0,25 l mléka (nemělo by být úplně studené), vaječný žloutek, cca čtvrtinu kostky másla, kostka droždí, vanilkový cukr, tři lžíce cukru, špetka soli a lžička tuzemáku. A samozřejmě marmeláda. Oproti původnímu receptu Ládi Hrušky jsme použili více másla. To vám v každém případě doporučujeme, jinak je těsto moc tuhé.

Z připravených ingrediencí (s výjimkou rumu, lžičky másla a marmelády) se vypracuje hladké těsto. To se nechá přibližně 30 minut vykynout. Poté jej rozválíte na válu, vezmete skleničku a vykrájíte kolečka. na polovinu se dá marmeláda, další půlkou se přikryje. Je potřeba těsto stalčit, aby marmeláda nenašla cestu ven.

Vymažte plech a dejte na něj koblížky cca na dvacet minut vykynout. Vyhřejte si troubu na 170 °C, plech s koblihami do ní vložte a pečte přibližně čtvrt hodiny. Poté vyndejte z trouby, potřete máslem, které si před tím rozpustíte s lžičkou rumu a jemně pocukrujte.

Přehledný seznam všech receptů, které jsou v plném znění k dispozici na Tn.cz naleznete zde.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg