Kde se dá v Praze grilovat?

Grilování ve veřejných prostorách, např. v městských parcích není v zahraničí ničím neobvyklým. Barbecue párty se podobným způsobem pořádají např. v New Yorku, vyhrazená místa pro grilování najdete již i v Bratislavě nebo v Berlíně. A jak je na tom Česká republika?

Hospodářské noviny v článku Grilování v městském parku: Speciální pikniková místa jsou zatím jen v Praze, přišly se seznamem míst v našem hlavním městě, kde mohou grilovat i ti, kteří by na to doma neměli vhodné prostory. Rozdělávání ohňů je v obvykle v městských parcích přísně zakázáno, radnice některých městských částí ale v určitých lokalitách vyhradily tzv. pikniková místa, pro které platí výjimka. V Praze zatím nemůžete počítat s připravenými ohništi, gril si musíte přinést vlastní, i tak se ale jedná o dobrou zprávu.

Obvyklé zázemí těchto piknikových stanovišť je spíše skromné, zahrnuje stůl s lavicemi, odpadkový koš a ohniště. To by ale většině z nás mělo stačit – o to nejdůležitější – totiž pohodu a dobroty z grilu se tak jako tak budete muset postarat sami.

I když pracovníci parku občas k ohništi připraví trochu dřeva, v žádném případě se nelez spoléhat na to, že jej zde vždy najdete. Lámání či řezání dřeva je zde samozřejmě zakázáno, povolen je pouze sběr suchých větví, je tedy na místě spoléhat se sami na sebe.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg