Zdravé a přitom chutné grilování že nejde dohromady? Pouze mýtus!

Máte rádi grilování? Posezení s přáteli při grilování na zahradě či na chalupě stále více patří k oblíbeným letním společenským a rodinným aktivitám. Někdy ale může odradit druhá strana jinak oblíbeného grilování – škodliviny vznikající nedokonalým hořením. Co takhle grilovat přírodně, snadno a ještě k tomu zdravě? Jak by se Vám to líbilo?

V současnosti je na trhu k dispozici celá řada různých moderních grilů či celých grilovacích sestav. Zákazník se v nabídce těžko orientuje a pokud preferuje cenu před kvalitou, často kupuje podřadné a mnohdy i nezdravým způsobem fungující grily. Samotné grilování na uhlí, byť na dřevěném, patří k těm nejnezdravějším druhům úpravy jídel vůbec. Jenže, co tedy dělat, když to tak dobře chutná? Jak grilovat levně, chutně a přitom zdravě?

Grilování na rozpáleném kameni

Jedním z nejpřirozenějších způsobů úpravy jídla byl odedávna opékaný či grilovaný řízek na rozpáleném kameni. Praktikovali jej naši předkové již v pravěku a dnes se k němu vrací stále více lidí v zahraničí i u nás. Úprava jídla na grilovacím kameni je rychlá, snadná a především zdravá. Grilovací kámen se může nahřívat přímo na ohni, grilu nebo v klasické elektrické či plynové troubě. Kámen pak dlouho a rovnoměrně přijaté teplo vyzařuje a umožňuje tak pohodlnou přípravu různých jídel. V případě potřeby je možno kámen dlouhodobě udržovat rozpálený – např. za pomoci kahanu s lihovou pastou, apod. Odpadá přitom nežádoucí vliv škodlivých spalin.

Grilovací kameny z peruánského kvarcitu jsou přímo určené pro grilování bez nutnosti použití přímého ohně. Kvarcit svými specifickými vlastnostmi umožňuje pohodlné grilování všech druhů masitých pokrmů, zeleniny a ovoce stejným způsobem, na který jste zvyklí u klasického grilování. Fantazii a umu se meze nekladou, grilování na rozpáleném grilovacím kameni je radost! Nic se vám nepálí, nepadá do ohně, neštípou vás oči z kouře, nejste jím ani cítit. A přitom můžete grilovat venku na zahradě, na balkoně nebo dokonce přímo v bytě!

Grilovací kameny pro každého

Grilovací kameny jsou u nás k dostání v několika rozměrech samostatně i v celých sadách. Od nejmenších pro malé rodiny a občasné využití, až po největší grilovací kameny pro náročné. Kupříkladu nejžádanější samostatný grilovací kámen o velikosti stran 40 cm x 30 cm a výšce 3 cm je možno pořídit za 1700 Kč. Pokud ho chcete v sadě, která kromě kamene obsahuje také speciální nerezový stojan, držáky, dřevěné prkénko a dva lihové kahany pro dlouhodobé grilování, vyjde kompletní grilovací set na 4800 Kč, což je v porovnání s klasickými grily vskutku příjemná cena!

Specializované webové stránky Biftek.cz poskytují dostatek informací o grilovacích kamenech a grilování. Kromě široké škály produktů najdete na webu mnoho doplňků k sestavení či dovybavení vašeho grilovacího setu – samostatná prkénka, držáky, stojany, rámečky a další. Web poskytuje kompletní zázemí pro grilování, na Biftek.cz najdete také speciální zdravé kořenící směsi, kuchyňské a grilovací vybavení, atd.

Grilujte zdravě, chutně a bez námahy!

Chcete grilovat zdravě, snadno a bez omezení, třeba i na cestách? Chcete udělat svým blízkým nebo sami sobě radost originálním dárkem? Pořiďte si grilovací kámen a ugrilujte  si opravdu poctivý biftek.cz!

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg