Šéf griloval v 5. dílu drůbež

V předposledním, pátém díle pořadu Šéf na grilu se Zdeněk Pohlreich naplno věnoval grilování drůbeže. Na TV Prima jste mohli vidět, jak se správně grilují kuřecí stehna, ale i králík, nebo kachna. Jednu z hlavních rolí hrál opět gril One-Touch Premium Gourmet 57. Oproti minulým dílum ale šéfkuchař používal i další příslušenství, které systém Weber Gourmet umožňuje.

Tučná kachna se grilovala na grilovací pánvi, díky které se grilované tučné kachní maso prakticky nemuselo dále grilovat na oleji či tuku – zcela se využil tem, který pustilo samo maso. Chuť grilované kachny pak logicky byla o to intenzivnější – právě díky tomu, že se nepoužívá další přísada nutná pro grilování. Na litinové pánvi samozřejmě nemusíte dělat jen kachnu, je vhodná pro přípravu masových směsí, ryb, sázených vajec, lívanců, palačinek, slaniny a k vytvoření chutných omáček. Tento doplněk je výborný v tom, že Vy při přípravě pokrmu neztrácíte výpek nebo omáčku z masa, ryby, mořských plodů.

V pořadu jste viděli praktický dřevěný odkládací stolek ke grilu Gourmet. Zdeněk Pohlreich stylově zvolil přídavný stolek z masivního dřeva, stejnou funkci ale má i praktický plastový stolek ke grilu.

Odkládací plocha Vám zjednoduší grilování. Stolek je připraven i na zavěšení grilovacího náčiní. Nemusíte tedy již od grilu nikam odbíhat a vše máte po ruce. Pro čtenáře webu nagrilu.cz jsme provedli malý test s nosností poličky. Na fotografiích níže vidíte, že polička unese nejen 7kg grilovací brikety, ale i 4 kusy 3kg balení grilovací uhlí z jihoamerického kebračováho dřeva – a polička je stále pevná, a gril stabilní. Zkrátka gril od Webera :-).

Fotografie poskytly www.grilykrby.cz – první Weber World Partner v České republice.

Přídavný dřevěný stolek v krabici

Přídavný stolek po montáži na gril Weber Gourmet 57

Zvětšení pracovní plochy je důvod, proč stolek pořídit

Zátěž 7 kg stolek zvládne bez potíží

Poradí si i s 12 kg zátěží – stále je pevný i stabilní

Na této misce griloval Zdeněk Pohlreich kachnu

Pánev je snadno odnímatelná – díky systému Gourmet

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg