Proč muži rádi grilují

Všimli jste si taky zajímavého aspektu, který je spojený s grilováním? Schválně si sami odpovězte na otázku: Kdo většinou griluje, muži nebo ženy? Ano opravdu, mnohem častěji grilují muži. Že vás vaše odpověď překvapuje? Doopravdy není všechno tak horké, jak se uvaří, že? Nebo ugriluje?!

Ono totiž při bližším rozboru všechno vypadá trochu jinak, než se zdá. Dokonce i muži sami se pyšní tím, jak jsou skvělí, že dokážou sami koupit gril, připravit na něm jídlo pro celou rodinu a že trochu uleví svým drahým polovičkám. Jenže grilování není jen o tom, že budeme stát u grilu a otáčet maso, zeleninu nebo zkrátka to, co chceme grilovat.

Není pochyb o tom, že výsledný produkt je nutno zcela připsat na účet toho, kdo griluje. To je tedy většinou muž. Jenže kdo všechny potřebné potraviny nakoupí? Kdo je na grilování připraví? Očistí, nakrájí? Kdo popřípadě připraví další pohoštění jako je pití a dezert? Kdo maso s dostatečným předstihem naloží? Kdo toto všechno nachystá a donese muži až pod nos, aby ten mohl nerušeně ovládnout prostor u grilu? Ano správně, je to žena.

Takže abychom si to shrnuli. Jediným záslužným činem, který vykoná muž, je že dá maso na gril a pak ho z grilu sundá. Mezitím ženy skočí pro talíře a příbory. V mnoha případech ještě do sklepa pro pivo, protože muž přece nemůže nechat gril bez dozoru. Žena taky často musí upozornit muže, že se mu maso pálí, že už by ho měl otočit .

Pak dojde na nejoblíbenější část grilování. Všichni zasednou ke stolu, který mimochodem nastrojila žena, a začnou konzumovat všechno, co bylo připraveno na grilu mužem. Jenže nikdo samozřejmě neocení, že je na stole omáčka a zeleninový salát a pečivo. Ani se nikdo nepozastaví nad tím, že jsou všechny děti usazené a připravené jíst. Všichni totiž budou poplácávat po ramenou muže, který připravil tak úžasné a lahodné jídlo. A muž sám se bude naparovat, jak to sám všechno zvládl a bude se těšit na další grilování. A kdo sklidí špinavé nádobí a postará se o gril? Ano, zase to bude žena.

Proč muži rádi grilují? Podle všeho to je jednoduchá odpověď. Samotné grilování je na celém tom složitém procesu to nejjednodušší.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg