Fantastické lasagne

Co vás napadne jako první, pokud zaslechnete slovo lasagne? Mně už jen při pomyšlení na lasagne přijde na mysl Itálie. S Itálií se mi vždycky spojuje moře, písek, pizza a neopakovatelná chuť italských lasagní. 

Receptov na přípravu je nespočet, já jsem si ten můj přinesla přímo z italská a doporučuji ho každému, kdo toto jídlo miluje stejně jako já. Příprava vám nezabere mnoho času a výsledek stojí opravdu zato. Doporučuji použít větší zapékací mísu, z použitých surovin připravíte večeři pro čtyřčlennou rodinu.

Jaké suroviny budeme potřebovat? Běžně se používá pouze vepřové maso, ale já vždy kombinuji vepřové s hovězím, díky čemuž je jídlo mnohem chutnější, doporučuji po 250 g vepřového a hovězího masa, šest zralých rajčat, malý rajčatový protlak, deci bílého vína, čerstvou bazalku, cibulku, česnek, sůl, máslo, balení těsta na lasagne. Bešamel: 2 lžíce hladké mouky, kousek másla, 3 dl mléka, 200 g sýr.

A postup je velmi jednoduchý. Cibulku nakrájíme a osmahneme na másle, přidáme česnek s mletým masem, kečup, víno, bazalku, osolíme a opepříme. Dusíme 30 minut. Rajčata nakrájíme a podusíme, přidáme k masové směsi. Z mouky, másla a mléka za stálého míchání připravíme bešamel do kterého přidáme nastrouhaný sýr.

Zapékací mísu potřeme sádlem nebo olejem. Lasagnové těsto pokapeme mlékem a poklademe na dno zapékací mísy, navrstvíme masovou omáčku na kterou dáme bešamel, přiložíme lasagnovým těstem. Takto na sebe navrstvíme čtyři vrstvy jednotlivých změní (případně více či méně, podle výšky zapékací mísy), a na vrchu musí zůstat lasagnové těsto, které ještě potřeme bešamelem. Pečeme do růžova 30-40 minut při teplotě 200 ° C.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Zahradní grily Weber – záruka snadného grilování.