Grilmánie: V Plzni triumfoval Weber team

O tomto víkendu proběhla další regionální kola pátého ročníku populární kulinářské soutěže Globus Grilmánie 2009.

V sobotu se asi grilovalo na mnoha zahradách po celé republice, ale pouze v Chotíkově u Plzně šlo o hodnotné ceny a postup do velkého Mezinárodního finále GLOBUS GRILMÁNIE 2009 v Praze, z něhož vzejde nejen Český mistr v grilování pro rok 2009 ale i Mezinárodní mistr ČR v grilování pro rok 2009.

Loňský západočeský vítěz POHODA TEAM se letos Grilmánie nezúčastnil a tak loni druhý WEBER TEAM využil loňských zkušeností a obsadil uvolněný trůn pro nejlepší regionální tým. Díky tomu se Weberové zúčastní celostátního finále.

Nadvláda WEBER TEAMU ještě umocnil fakt, že jeho člen Milan Weber získal také cenu EXOT GRILMÁNIE, kterou porota uděluje tomu, kdo umí z přípravy a servírování pokrmů udělat tu správnou show. Málo platné i prezentace je součástí hodnotících kritérií.

Na druhém místě skončivší SLUNEČNICE zase obdržely Cenu za nejlepší image. Na třetím místě pak skončil další tým, v němž převažoval ženský vliv – SESTŘIČKY.

Plzeňské regionální kolo tak zřejmě rozvíří debatu, zda je grilování spíše výsadou mužů – tento názor doposud převažuje – či zda se v něm lépe prosadí ženy, které se přece jen v kuchyni orientují lépe. Při podrobném studiu výsledků totiž dojdeme k závěru, že zatímco SESTŘIČKY i SLUNEČNICE dominovaly v jednotlivých kategoriích, WEBER TEAM nebyl v žádné kategorii nejlepší, přesto dokázal celkově zvítězit.

Jednotlivá kola Globus Grilmánie mají charakter velké grilovací show, při níž nechybí atrakce pro děti, hudební program či soutěže pro dospělé. ANI V Chtíkově nechyběla zavedená moderátorská dvojice Martin Zounar a Petr Martinák. Diváci také měli při ochutnávání soutěžních grilovaných lahůdek možnost shlédnout vystoupení siláka Železného Zekona. A do varu je samozřejmě dostalo vystoupení exkluzívního hudebního hosta Globus Grilmánie Michala Davida.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY západočeského regionálního kola Chotíkov u Plzně 16. 5. 2009:

1. WEBER TEAM
Milan Weber, Tomáš Weber, Jarka Kubíková
Milan Weber navíc obdržel titul EXOT GRILMÁNIE

2. SLUNEČNICE
Jitka Kripnerová, Jitka Kripnerová ml., Michaela Kripnerová, Jitka Maráková
SLUNEČNICE obdržely též CENU ZA NEJLEPŠÍ IMAGE

3. SESTŘIČKY
Ivana Dlabačová, Zdenka Levorová, Jiří Dlabač, Lucie Dlabačová, Petr Švec

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN

1. uzenina + mleté SLUNEČNICE
2. vepřové UBI TEAM
3. hovězí SLUNEČNICE
4. dezert SESTŘIČKY

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg