Videorecept: Kuřecí křidélka “Buffalo”

Buffalo v překladu znamená buvol či bizon, ale grilovat se opravdu budou kuřecí křidélka. Buffalo Chicken Wings aneb buffalská kuřecí křidýlka jsou naprostou americkou klasikou.

A jaká je vlastně historie kuřecích křidélek Buffalo? V dřívějších dobách bylo naprostou samozřejmostí využít každou část kuřete. Kuřecí křídla se obvykle používala k ochucení polévek a při dělání vývarů. Na talíři se ale mlsné jazýčky dožadovaly zejména stehen a prsíček. Ovšem jen do doby než jedna z restaurací nepřišla s originálním receptem.

Která to přesně byla, se již s jistotou asi nedovíme, ale nejvíce se mluví o Anchor baru ve městě Buffalo (stát New York). Pomyslné narozeniny by buffalská křidélka měla slavit 30. října. Recept na ně světlo světa poprvé spatřil roku 1964, kdy Teressa Bellissimo, majitelka baru, připravovala svačinu pro svého syna a jeho přátele. Na skladě měla větší množství kuřecích křidélek a tak se rozhodla je zpracovat. Usmažila je, namočila do omáčky z másla a chili a servírovala s řapíkatým celerem a blue cheese dresingem, kterým zmírnila pálivost. Tak se zrodila legenda.

Kuřecí křidélka má dnes na svém menu téměř každá restaurace a připravují se v řadě variant. Ta z našeho videoreceptu je podle barbecuemanů z barbecueweb.com.

Kuřecí křidélka “Buffalo”

Délka trvání videa: 10:14

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg