Plněné vinné listy na grilu

Vinné listy důkladně propláchneme ve studené vodě a na čtvrt hodiny vložíme do mísy se studenou vodou. Poté ještě dvakrát opláchneme studenou tekoucí vodou a osušíme kuchyňským papírem.

Piniová jádra opražíme na suché pánvi do zlatožluta a nasypeme do misky. Na osm vinných listů položíme vždy plátek sýra a rozetřeme na každý lžičku pesta a zasypat několika piniovými jádry.

Užší konce vinných listů přeložíme přes nádivku a překryjeme dalším listem. Balíček otočíme a konce listu přeložíme stejným způsobem do středu a připevníme párátkem.

Závitky potřeme olivovým olejem a grilujeme na grilu rozpáleném na vysokou teplotu po dobu asi čtyř minut. V polovině obrátíme. Listy by měly získat hnědavou barvu, sýr by se měl začít tavit.

Bagetu zabalíme do alobalu případně potřeme olejem a dáme na grilovací rošt. Při vysoké teplotě grilujeme tři minuty, po každé minutě obracíme.

Před servírováním balíčky otevřeme a vinné listy odstraníme. Roztaveným sýrem potřeme křupavou bagetu a podle chuti dokořeníme.

Co budeme potřebovat:

16 naložených vinných listů
1 bagetu
4 lžíce piniových jader
8 plátků kozího sýra chèvre
50 ml pesta

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg