Mistrovství republiky v grilování má vítěze

V sobotu 28. června se v Olomouci uskutečnilo finále otevřeného mistrovství ČR v grilování, Globus Grilmánie 2008. Vítězem letošního, čtvrtého ročníku Globus Grilmánie se stal grilovací tým „Hasiči Plav“, reprezentanti jižních Čech. 

Dobrovolní hasiči z malé jihočeské obce přijeli na finále stylově hasičským autem, kterým si poté odvezli i velký putovní pohár pro vítěze.

Hlavním hostem grilovacího finále byla nastupující hvězda české hudební scény Ewa Farna, která spolu s moderátory a průvodci Grilmánie Martinem Zounarem a Petrem Martinákem patřila mezi první gratulanty. 

Vedle titulu „Nejlepší grilovací tým ČR pro rok 2008“ získal vítěz Globus Grilmánie 2008 plynový gril WEBER Q 300 v hodnotě 14 490,- Kč a každý člen vítězného týmu si vygriloval
10 000,- Kč.

Oproti semifinálovým kolům přibylo v hodnocení ještě stanovisko tzv. „slepé“ poroty. Ta hodnotila pokrmy bez servírování týmů, dostávala je do uzavřeného prostoru, který nemohla po celý den opustit.

V hlavní porotě byl i Olaf Schmidt, člen vedení Světové asociace grilování, který bezprostředně po vyhlášení pozval vítězný tým na podzimní Mistrovství světa v Belgii. Úrovní českého grilovacího šampionátu byl příjemně překvapený a bude, podle svých slov, prosazovat, aby Česká republika dostala od SAG mezinárodní licenci, která účast na MS automaticky zaručuje. „Grilujte a dělejte lidi šťastné,“ zakončil Olaf Schmidt své vystoupení. 

Finálové grilování završilo dvouměsíční kolotoč 13 semifinálových regionálních kol probíhajících po celé ČR. Celkem se mistrovství zúčastnilo 130 týmů, z nichž vzešlo 13 vítězů semifinálových kol, 13 grilovacích stylů a 13 účastníků finále. Na druhém místě Globus Grilmánie 2008 skončil vítěz západočeského kola z Plzně, tým Pohoda, na třetím místě skončil tým White&Black, vítězný tým z roku 2006 a účastník Mistrovství světa v grilování.  

„Letošní čtvrtý ročník posunul soutěžní grilování opět o stupeň výš. Úrovní soutěžních tým i zájmem diváků. Dokonce i počasím, letos nám během semifinálových kol pořádně pršelo jen jednou,“ zhodnotil letošní průběh Grilmánie 2008 šéf organizační agentury Petr Burian.

„Grilování je dnes samostatný a komplexní styl kuchyně, vždyť jednou ze soutěžních disciplín je třeba příprava sladkého dezertu na grilu. Grilmánie ukazuje právě tyto velké možnosti grilování a velkou fantazii lidí v receptech i v jejich prezentaci,“ pochvalovala si tradiční tvář Grilmánie Martin Zounar.

GLOBUS GRILMÁNIE 2008 V ČÍSLECH

Během všech letošních semifinálových kol se ugrilovalo:

195 kg krkovice
130 kg mletého
130 kg roštěnec
26 kg slaniny
26 kg špeku
260 ks točeného salámu
520 ks moravské klobásky
520 ks klobásky k opékání

  • Realizační tým čítající 28 lidí ujel 25.000 km.
  • Grilmánie se zúčastnilo 130 týmů, které představily na 520 receptů. 
  • Týmy si odnesly ceny v hodnotě vyšší než 1 700 000,- Kč. 

Soutěžní disciplíny Globus Grilmánie jsou:  

1. příprava uzenin (gril na dřevěné uhlí)
2. příprava mletého masa (gril na dřevěné uhlí)
3. příprava vepřového masa (plynový gril)
4. královská disciplína – hovězí maso + dezert (plynový gril). 

Hodnocena byla se také úprava příloh a celková prezentace a styl grilovacích týmů. 

VÝSLEDKY GLOBUS GRILMÁNIE 2008:

1. místo: Hasiči Plav  
2. místo: Pohoda team
3. místo: White&Black

Nejlepší image: Svádovští bejci

Zdroj: grilmanie.cz

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Zahradní grily Weber – záruka snadného grilování.