Grilmánie zavítala do východních Čech

O tomto víkendu vybrali své zástupce pro celostátní kolo otevřeného Mistrovství ČR v grilování také Východočeši. Zatímco Hradci Králové se zatím pořádání semifinálového kola Globus Grilmánie vyhýbá, již počtvrté se tato grilovací show zastavila na své pouti republikou v Pardubicích.

K této „sportovní“ disciplíně neodmyslitelně patří teplé letní počasí. Tropické vedro u rozžhavených grilů ovšem tentokrát všechny účastníky akce v Pardubicích notně potrápilo, stejně jako o den dříve semifinalisty v Českých Budějovicích.

Nejlépe se v extrémních podmínkách aklimatizoval tým XXXXL TEAM, který zaslouženě zvítězil. Často v soutěžích bodují školní týmy, kteří se na ni připravuji v rámci své praktické přípravy na budoucí povolání, a tak není divu, že na druhém místě se umístila PARTA Z HOTELOVÉ ŠKOLY BOHEMIA. Na třetím místě se umístili HASTEXÁCI.

Vzhledem k tomu, že Mistrovství republiky v grilování se u nás koná již počtvrté za poměrně slušného zájmu fanoušků, médií i sponzorů, díky kterým se soutěží o vysoké hmotné i finanční odměny, zformovala se už i u nás „grilařská“ špička, která pravidelně na těchto akcích boduje, což dokládá i fakt, že jediným nováčkem, který si z pardubického semifinále odnesl cenu, byl tým OHNIVÉ STEAKY, který bodoval jako tým s nejlepším image.

Jednotlivá kola Globus Grilmánie mají charakter velké grilovací show, při níž nechybí atrakce pro děti, hudební program či soutěže pro dospělé. Příchozí měli samozřejmě možnost ochutnat soutěžní grilované lahůdky.

Kromě zavedené moderátorské dvojice, složené z Martina Zounara a Petra Martináka diváci netrpělivě čekali především na vystoupení zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové. Ta zazpívala své největší hity a představila i písně ze svého zcela nového 2CD Fénix.

Systém Globus Grilmánie 2008 spočívá ve 13ti semifinálových regionálních kolech. V každém kole griluje 10 týmů ve čtyřech soutěžních disciplínách. O pořadí týmů rozhoduje porota složená z odborníků v oblasti gastronomie. Vítězné týmy z každého kola postoupí do velkého finále Globus Grilmánie, z něhož vzejde grilovací tým šampiónů pro rok 2008.

Zdroj: grilmanie.cz

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg