Grilmánie: Na jihu Čech kralovali hasiči

O tomto víkendu vybrali své zástupce pro celostátní kolo otevřeného Mistrovství ČR v grilování také Jihočeši. V Českých Budějovicích se v sobotu zastavila na své pouti republikou grilovací show – Globus Grilmánie 2008.

K této „sportovní“ disciplíně neodmyslitelně patří teplé letní počasí, ale tropické vedro u rozžhavených grilů dost potrápilo účastníky akce, zvláště ty, kteří se nevybavili správným oblečením a pomůckami.

V tom zřejmě ostatní týmy, díky své občanské profesi, předčili členové týmu HASIČI PLAV, kterým k vítězství zřejmě dopomohl i historický prapor jejich domovského hasičského spolku a kteří se slušným náskokem před druhými PAROHÁČI zvítězili. Na stupně vítězů s nimi vystoupal ještě tým B KOMPLEX, který se umístil na třetím místě.

Vzhledem k otmu, že Mistrovství republiky v grilování se u nás koná již počtvrté za poměrně slušného zájmu fanoušků, médií i sponzorů, díky kterým se soutěží o vysoké hmotné i finanční odměny, zformovala se už i u nás „grilařská“ špička, která pravidelně na těchto akcích boduje, což dokládá i fakt, že jediným nováčkem, byl právě B KOMPLEX, který se umístil na třetím místě.

Jednotlivá kola Globus Grilmánie mají charakter velké grilovací show, při níž nechybí atrakce pro děti, hudební program či soutěže pro dospělé. Příchozí měli samozřejmě možnost ochutnat soutěžní grilované lahůdky.

Kromě zavedené moderátorské dvojice, složené z Martina Zounara a Petra Martináka diváci netrpělivě čekali především na vystoupení zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové. Ta zazpívala své největší hity a představila i písně ze svého zcela nového 2CD Fénix.

Systém Globus Grilmánie 2008 spočívá ve 13ti semifinálových regionálních kolech. V každém kole griluje 10 týmů ve čtyřech soutěžních disciplínách. O pořadí týmů rozhoduje porota složená z odborníků v oblasti gastronomie. Vítězné týmy z každého kola postoupí do velkého finále Globus Grilmánie, z něhož vzejde grilovací tým šampiónů pro rok 2008. .

Globus Grilmánie bude letos probíhat již počtvrté. Poprvé budou moci soutěžit i milovníci grilování v Liberci a Karlových Varech.

Zdroj: grilmanie.cz

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg