Losos na japonský způsob s krémovou zelenou cibulkou

Lososem na japonský způsob určitě uděláme radost všem gurmánům vyznávajícím asijskou kuchyni. Nuže, pojďme na to. Smíchejte všechny ingredience potřebné pro přípravu lososa a vložte do plastikového pytlíku. Maso v chladu marinujte dvě hodiny. Tento čas se snažte dodržet, pokud budete marinovat déle, vytratí se jedinečná chuť lososího masa.

Ještě před tím, než začnete grilovat, si v kastrůlku rozpusťte máslo, přidejte cibulku a vařte tři až pět minut, dokud nedosáhnete nažloutlé barvy. Poté přidejte sůl, pepř, vmíchejte šlehačku a udržujte teplé.

Lososa vyndejte z marinády (pozor, zbylou marinádu ještě použijete), filety potřete olejem a dejte na gril. Lososa grilujte nejprve kůží dolů po dobu přibližně pěti minut. Potom ho obraťte a grilujte z druhé strany několik dalších minut. Postup opakujte, dokud se maso nerozpadá na plátky. V tu chvíli je hotovo. Přitom všem nezapomeňte dávat pozor, aby vám pochoutka nepropadla roštem.

Zbylou marinádu rozmixujte a v kastrůlku uveďte do varu. Doplňte o škrob rozmíchaný ve vodě a zahustěte. Při servírování nalijte na talíř trochu omáčky z marinády, přidejte krémovou cibulku a navrch dejte lososa dozdobeného nasekanou pažitkou.

Co budeme potřebovat:

Na přípravu lososa:
4 filé z lososa, asi 20 dkg každé
1/2 hrnku sojové omáčky
1/4 hrnku cukru
1/4 hrnku citronové šťávy
1/4 hrnku bílého vína nebo saké
2 šalotky, usekané
2 stroužky česneku, rozdrcené
1 lžíce strouhaného zázvoru
olivový olej

Na přípravu krémové cibulky:

1 lžíce másla
12 zelených cibulek, očištěných a nakrájených na 5 cm dlouhé kousky
1/3 hrnku šlehačky
1 lžíce vody
1/2 lžičky kukuřičného škrobu
sůl
pepř

Zdroj receptu: weber.com

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg