Další kolo Grilámie proběhlo v Trmicích u Ústí nad Labem

Velké množství známých tváří z loňských ročníků – hlavně tímto faktem se vyznačovalo druhé semifinalové kolo otevřeného Mistrovství republiky v grilování Globus Grilmánie 2008. To proběhlo v neděli v Trmicích u Ústí nad Labem.

Příznivci grilování měli letos v severních Čechách štěstí, obě tamní semifinálová kola, jak to sobotní v Chomutově, tak nedělní v Trmicích, provázelo skvělé počasí, které tuto „sportovní disciplínu“ činí ještě přitažlivější.

Prvenství v trmickém semifinále obhájili po loňském vítězství opět Svádovští bejci. I na dalších medailových pozicích skončily týmy se zkušenostmi z předchozích ročníků. Na druhém místě bodovali Ohniví draci (loni soutěžili jako Rodějáci z Lovosic), o pověstný chlup za nimi se umístili grilovači z teamu Salvatore.

Na Globus Grilmánii pravidelně bodují školní týmy. A protože na grilování není hodnocena jen kvalita pokrmů, ale i další aspekty servírování, ocenění sbíral i tým složený ze studentů SOŠ a SOU Trmice, soutěžící pod názvem Vočouzený. Ke správnému servírování pokrmů totiž patří i špetka bavičství a právě v této oblasti Vočouzený excelovali a zaslouženě si odnesli titul Exot Grilmánie.

Diváky ale nejvíc zaujaly převleky týmu Smažky, Vždyť, kdo by neodolal možnosti ochutnat výtvory vězňů, připravených pod dohledem přísného bachaře.

Jednotlivá kola Globus Grilmánie mají charakter velké grilovací show, při níž nechybí atrakce pro děti, hudební program či soutěže pro dospělé. Příchozí měli samozřejmě možnost ochutnat soutěžní grilované lahůdky.

Kromě zavedené moderátorské dvojice, složené z Martina Zounara a Petra Martináka diváci netrpělivě čekali především na vystoupení zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové. Ta zazpívala své největší hity a představila i písně ze svého zcela nového 2CD Fénix.

Systém Globus Grilmánie 2008 spočívá ve 13ti semifinálových regionálních kolech. V každém kole griluje 10 týmů ve čtyřech soutěžních disciplínách. O pořadí týmů rozhoduje porota složená z odborníků v oblasti gastronomie. Vítězné týmy z každého kola postoupí do velkého finále Globus Grilmánie, z něhož vzejde grilovací tým šampiónů pro rok 2008. Vítězný trmický tým tedy bude spolu s chomutovskými v tomto celostátním finále reprezentovat severní Čechy.

Globus Grilmánie bude letos probíhat již počtvrté. Poprvé budou moci soutěžit i milovníci grilování v Liberci a Karlových Varech.

Podrobná pravidla grilovací soutěže jsou dostupná na internetových stránkách www.grilmanie.cz.

Výsledky:

1. místo – SVÁDOVŠTÍ BEJCI – přímý postup do celostátního finále
2. místo – OHNIVÍ DRACI – náhradníci pro celostátní finále
3. místo – SALVATORE

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Big green egg