Jak pečovat o gril

Pokud chcete, aby vám auto spolehlivě a dobře sloužilo, musíte o něj náležitě pečovat. A podobně je tomu i v případě grilů.

Způsob péče o gril se bude lišit podle typu grilu, který používáme. Pojďme si nyní ve stručnosti představit hlavní zásady péče o nejpoužívanější typy grilů.

Elektrické grily

Elektrické grily jsou na údržbu nenáročné. Po grilování odstraníme přichycené kousíčky pokrmu a odstraníme je z roštu. Gril pak necháme vypálit přibližně na dobu deseti minut. Při vypalování se regulátor teploty nastaví na některý z vyšších stupňů a zavře se příklop. Dále provedeme běžnou očistu, pro kterou můžeme použít speciální čistící prostředky, které obvykle výrobci grilů nabízejí spolu s dalším příslušenstvím.

Plynové grily

Plynové grily před i po grilování vypálíme. Poté drátěným kartáčkem opatrně očistíme grilovací rošty. Z ostatních částí grilu, jako je víko, postranní hořáky, držák teploměru apod., kuchyňskou houbičkou s trochou saponátu očistíme nečistoty po grilování. Čas od času je také na místě vyměnit misky v odkapávači. V případě značkových grilů byste je bez problémů měli nakoupit u vašeho prodejce.

Plynové grily nečistěte přípravkem určeným na kuchyňské trouby, mohli byste tak odřít nátěr vašeho grilu.
Při údržbě všech typů grilů, a u plynových to platí dvojnásob, se držte pokynů od výrobce. Ty by měly být součástí návodu k používání grilu.

Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí patří stále mezi nejrozšířenější. Jejich údržba není nijak složitá. Před i po grilování byste měli gril „vypálit“. Jak dlouho gril vypalovat poznáte podle toho, že se z něj přestane kouřit. Grilovací rošt je třeba po každém grilování pečlivě očistit. Na to použijeme kartáč. Očistit bychom ale měli i víko grilu a jeho další části, na kterých často ulpívá mastnota nebo stopy kouře. Použít můžeme speciální přípravky k tomu určené, postačí ale i obyčejná houbička na mytí nádobí. Používat by se ale neměly příliš agresivní čistící prostředky, které by mohly povrch grilu poničit. Důkladné odstranění vychladlého popela by mělo být samozřejmostí. Při jeho likvidaci ale buďte opatrní. I v na první pohled již vychladlém popelu mohou být zbytky žhavých uhlíků, které mohou následně udělat pěknou neplechu.

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Zahradní grily Weber – záruka snadného grilování.