Grilmánie pokračovala dvěma koly v hlavním městě

Zatímco stejně jako v předchozích semifinálových kolech nad hlavami účastníků sobotního Čakovického semifinále otevřeného Mistrovství republiky v grilování Globus Grilmánie 2008 svítilo sluníčko a grilování mělo tu správnou letní atmosféru, v neděli se jednalo spíše o extrémní sport.

Poryvy větru a silný déšť značně znepříjemnily průběh nedělního semifinálového kola na pražském Zličíně. Kompletní tým organizátorů, soutěžící, dokonce i účinkující oblehli přilehlý hypermarket Globus a zcela vykoupili zásobu holínek.

V Čakovicích tak panovala skvělá atmosféra, i když se bojovalo o postup do celostátního finále, týmy se hojně navštěvovaly, vyměňovaly si zkušenosti. Senzační „návrat do extraligy“ se podařil teamu WHITE&BLACK. Mistři republiky z roku 2006 loni vypadli právě v jednom z pražských semifinále, když doplatili na taktické manévry svých soupeřů. Letos ovládli Čakovice a budou zaslouženě bojovat v Olomouci o celkové prvenství.

Naopak v neděli na Zličíně slavili úspěch nováčci – GT SOKOL KÝTA se nenechal odradit nepřízní počasí a odsunul na další místa i zkušené grilovače. Déšť ostatně nezahnal v neděli ani diváky, například na vystoupení Lucky Vondráčkové bylo prostranství mezi grily zcela zaplněno.

Kromě prvních tří míst se udělovala také cena za nejlepší image teamu a protože ke správnému servírování pokrmů patří i špetka bavičství, uděloval se též titul Exot Grilmánie.

Jednotlivá kola Globus Grilmánie mají charakter velké grilovací show, při níž nechybí atrakce pro děti, hudební program či soutěže pro dospělé. Příchozí měli samozřejmě možnost ochutnat soutěžní grilované lahůdky.

Kromě zavedené moderátorské dvojice, složené z Martina Zounara a Petra Martináka diváci netrpělivě čekali především na vystoupení zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové. Ta zazpívala své největší hity a představila i písně ze svého zcela nového 2CD Fénix.

Systém Globus Grilmánie 2008 spočívá ve 13ti semifinálových regionálních kolech. V každém kole griluje 10 týmů ve čtyřech soutěžních disciplínách. O pořadí týmů rozhoduje porota složená z odborníků v oblasti gastronomie. Vítězné týmy z každého kola postoupí do velkého finále Globus Grilmánie, z něhož vzejde grilovací tým šampiónů pro rok 2008. Vítězný zločinský i čakovickým tým tedy budou v tomto celostátním finále reprezentovat metropoli.

Zdroj: grilmanie.cz

» Zahradní grill Weber v prodejně Weber World.
» Hledáte recepty pro každodenní vaření?
» Zahradní grily Weber – záruka snadného grilování.